Deset let s Romeem & Julií: RockOpera uvádí slavnostní reprízu a připomíná kapelu King Size

07.11.2023
Foto: Libor Nedvídek
Foto: Libor Nedvídek

Deset let. Tak dlouho RockOpera Praha hraje Romea & Julii. Kulaté výročí oslaví se svými fanoušky už v sobotu 11. listopadu slavnostní reprízou. K této příležitosti navíc divadlo doplnilo svoji diskografii na streamovacích službách digitálními verzemi alb King Size, kapely zakladatelů RockOpery Praha Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Právě z nově přidaných desek totiž pochází většina skladeb, na nichž Romeo & Julie stojí.

Musí si děti nést břímě svých rodičů? Takovou otázku si klade rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest Romeo & Julie. RockOpera Praha uvede adaptaci jedné z nejslavnějších her Williama Shakespeara v sobotu 11. listopadu v 19 hodin. Jedná se o další z víkendových představení, s nimiž chce divadlo vyjít vstříc přespolním fanouškům.

"Naši fanoušci vítají možnost navštívit naše divadlo o víkendu s povděkem. Páteční a sobotní reprízy doplňujeme i představeními, která se konají v neděli odpoledne. Chceme tak zejména přespolním divákům ulehčit od toho, aby si kvůli nám museli brát dovolenou," řekla výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Pavla Forest. Foto: Libor Nedvídek
Pavla Forest. Foto: Libor Nedvídek

Rockovou operu o mladé lásce, které nepřejí dva znepřátelené rody, tvoří z valné většiny písně, které Steigerwald s Forest napsali pro svoji kapelu King Size.

"Alba Poslední Mohykán z města a Romeo & Julie, z nichž písně pocházejí, jsme navíc nově umístili na streamovací služby jako Deezer, Apple Music nebo Spotify. Posluchači je tam naleznou pod hlavičkou RockOpery Praha, stejně jako klasické desky divadla, mezi něž patří třeba Antigona, Faust nebo Oidipus Tyranus," uvedla Forest.

V titulní rolích se představí Jan Tláskal a zpěvačka Beego. Mimo nich a Pavly Forest se diváci mohou těšit i na Jana Toužimského, Viktora Dyka, Danielu Gildenlöw Langrovou, kterou mohou na holešovické scéně vídat také v roli matky démonů Lilith, Petra Opavu nebo Tadeáše Rocka. V opeře se objevuje i Sbor Gambale pod vedením Evy Šormové, šermířské souboje pod dohledem Jakuba Švece, akrobatické kousky či ohnivá show.

"Romeo & Julie patří k jedné z největších oper, jakou jsme kdy vyprodukovali. V repertoáru ji máme už deset let. Přijďte s námi oslavit její výročí," zve ředitelka.

Ta zároveň připomíná, že s blížícími se Vánocemi se do popředí opět dostávají oblíbené dárkové poukazy. "Lidé si je rádi dávají jako dárek pod stromeček. Obdarovaný si za poukaz může pořídit vstupenky na libovolné představení. Lze je zakoupit už nyní na pokladně divadla nebo na webu," uzavírá Forest.

Foto: Libor Nedvídek