Hororová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o ohyzdném monstru s lidskými city. Koncertní premiéra 31. 12. 2018, Divadelní premiéra 10. 4. 2019 v RockOpeře Praha.

O OPEŘE

RockOpera Praha pokračuje ve své strašidelné sérii s adaptací jednoho z nejklasičtějších hororových děl, románu Frankenstein od anglické spisovatelky Mary Shelleyové. Jak je patrné z hudebních ukázek, jaké divadlo zveřejnilo na svém YouTube kanálu, tentokrát z hudebního hlediska vsadí hlavně na syntézu metalu a elektroniky.

Příběh vypráví o šíleném pokusu doktora Viktora Frankensteina, který oživí ohyzdné monstrum s lidskými city. Dílo z devatenáctého století se zaobírá otázkou stvoření a nechalo se do určité míry inspirovat antickou mytologií. Znepokojující příběh se těší velké oblibě dodnes, a to také díky jeho mnoha filmovým podobám. Nejznámějším představitelem Frankensteinova monstra je britský herec Boris Karloff, jenž se ve své roli poprvé objevil na plátně v roce 1931.

TVŮRČÍ TÝM

Hudba: Milan Steigerwald, libreto: Pavla Forest, režie: Roman Štolpa, choreografie: Irina Andreeva, asistentka režie: Eva Petrášková, scénografie: Pavla Forest, kostýmy: Lucie Konopíková, projekce: Michal Klodner, grafika: Michaela Fišerová, Soňa Šerá, sound engineer: Marek Ženkl, symfonické aranžmá: Daniel Wunsch, lighting design: Michal Slunečko, jevištní mistr: David Kobrle / Jana Eichlerová, media relations: Tomáš Kopečný, Jiří Štraub, Zdena Selingerová, inspicient: Luboš Vayhel

OBSAZENÍ

Monstrum, Zloděj: Viktor Dyk, Viktor Frankenstein: Jan Toužimský / Honza Tláskal, Elizabeth: Žántí, Služebná Justýna: Pavla Forest, Student Clerval: Honza Tláskal / Martin Sluka, Profesor Krempe: Petr Opava, Snacha slepce: Helena Kubelková, Syn slepce, Otec Frankensteina: Salvi Salvatore, Pitevní materiál, Anděl smrti: Magdaléna Tempírová, Andělé zkázy: Tereza Georgievová, Petr Novák, Viktor Artner, Tereza Georgievová, Lid: Sbor rockové akademie (pod vedením Martina Schwarze), Oživlé Barbie: Marie Kobrlová, Olesya Danelová, Michal Nagy, Matěj Kohout

Sbor: sbor Rockové akademie pod vedením Evy Šormové


FOTOGALERIE

Foto: Soňa Šerá, Martin Paldus, Libor Nedvídek