ROCKOVÉ OPERY

LILITH: MATKA DÉMONŮ

Příběh Lilith, jež bude vyprávět nejnovější rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest s názvem Matka démonů.

MARIA MADONNA

Příběh, který začal nové dějiny lidstva, pohledem ženy a matky. Rocková opera o ženě, která dala život synu božímu i svému mariánskému kultu.   

TRÓJA

Rocková opera o nejslavnějším válečném konfliktu světa, který vznikl kvůli krásné ženě.  

FRANKENSTEIN 

Dílo na motivy klasického románu Marry Shelley je pokračováním hororové série RockOpery Praha. 

VYMÍTAČ 

První horor RockOpery Praha vychází ze staré velhartické pověsti, kterou se nechal inspirovat i Karel Jaromír Erben při tvorbě básně Svatební košile.

MALÝ PRINC 

Rocková opera pro celou rodinu na motivy nestárnoucího příběhu Antoine de Saint-Exupéryho.

PROCES 

Franz Kafka ve svých dílech obsáhl také absurdní humor, který u něj bývá velmi často opomíjen. RockOpera Praha se tedy na základě jeho románu rozhodla zpracovat mrazivě komediální rockovou operu.

BARDO THÖDOL 

Tibetská kniha mrtvých nabízí imaginativní pohled na posmrtnou cestu k novému zrození. RockOpera Praha předlohu, která je základem buddhismu, oblékla do symfonicko rockové podoby.

ANNA KARENINA 

Podaří se Anně Karenině vzít svůj život do vlastních rukou? Milostný trojúhelník, který ve svém románu kdysi zvěčnil Lev Nikolajevič Tolstoj, zasadilo divadlo do prostředí motorkářského klubu.

FAUST

Znuděný doktor Faust podepíše zrádnou smlouvu se služebníkem pekla, Mefistofelem, aby vyměnil svoji duši za jedinou krásnou chvíli.

ROMEO & JULIE 

Autoři Milan Steigerwald a Pavla Forest připomínají hudební odkaz své legendární kapely King Size v rockové opeře na motivy jedné z nejznámějších her Williama Shakespeara.

OIDIPUS TYRANUS 

Král Oidipus marně bojuje se svým osudem a snaží se zachránit město Théby před zkázou. Rocková opera představuje první díl antické série, na niž dějově navazují 7 proti Thébám a Antigona. Každá část je ale zcela uchopitelná i bez znalosti ostatních dílů.


7 PROTI THÉBÁM 

Druhý díl antické série vyobrazuje krvavou bratrovražednou bitvu o trůn města Théb.

ANTIGONA 

Třetí díl antické série vypráví o dívce, která se vzepře zákonu, aby ctila rodinné tradice. Zlý vládce Théb Kreón ale její čin nenechá bez trestu.