Foto: Jan Pohribný  Grafický design a editace: Soňa Šerá
Foto: Jan Pohribný Grafický design a editace: Soňa Šerá

Hororová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o stále aktuálním tématu svobody lidské bytosti.

Koncertní premiéra 31. 12. 2022

Divadelní premiéra 12. 4. 2023

O OPEŘE

Podle některých náboženství a mýtů byla první ženou ona, a ne Eva. Odmítla se v Edenu podrobit Adamovi i Bohu, a tak utekla a plodila s jinými bytostmi démony. Řeč je o Lilith, jejíž příběh bude vyprávět nejnovější rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest s názvem Matka démonů.

"Jde o odpověď na Marii Madonnu. Chceme příběh Lilith pojmout hororově," říká o připravovaném díle umělecký ředitel RockOpery Praha, skladatel a klávesista Milan Steigerwald. Lilith by si měla vzít to nejlepší z jednoho z nejúspěšnějších projektů divadla - Vymítače - a z nejnovější Marie Madonny, která měla divadelní premiéru letos.

"Lilith bývá často vnímána velmi negativně. My se ale na její příběh díváme jinak. V Edenu jste mohli stát buď na straně Boha, nebo na opačném pólu. Lilith se vzepřela, nechtěla s Adamem souložit v misionářské poloze, protože nerozuměla tomu, proč by měla spočinout pod ním, když byli oba stvořeni z hlíny. Adam se ji pokusil znásilnit, a proto uprchla," přiblížila výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že chystaná opera se bude zaobírat stále aktuálním tématem svobody lidské bytosti.

TVŮRČÍ TÝM

Hudba: Milan Steigerwald, libreto: Pavla Forest, režie: Irina Andreeva, choreografie: Zuzana Dovalová, asistentka režie: Eva Petrášková, lighting design: Michal Slunéčko, sound design: Marek Ženkl, umělecká maskérka: Hana Šímová, projekce: Michal Klodner, kostýmy: Kateřina Ejemová, Dominika Lišková, jevištní mistryně: Jana Eichlerová, Karolína Záleská, media relations: Jiří Štraub, Tomáš Kopečný, inspicient: Luboš Vayhel

OBSAZENÍ

Adam: Kamil Střihavka / Honza Tláskal, Eva: Pavla Forest, Lucifer: Jan Toužimský / Martin Sluka, Lilith: Daniela Gildenlöw Langrová, Zpívající mág: Raven, Mág: Matěj Kohout, Stín: Jan Jafar Filipenský, Děti Lucifera: Magdaléna Tempírová, Michal Nagy, Přízraky: Zuzana Dovalová, Sofie Pekaryk, Petr Novák, Viktor Artner, Hlína, démoni: rocková akademie 

Sbor: Sbor RockOpery Praha pod vedením Evy Šormové


FOTOGALERIE

Foto: Nikita Dovzhenko