NAHRÁVACÍ STUDIO

Máte zájem o pronájem našeho studia? Kontaktujte nás na e-mailu: Producent@RockOpera.cz nebo na telefonním čísle: +420 603 454 166

NAHRÁVACÍ STUDIO ROCKOPERY PRAHA

Nahrávací studio RockOpery Praha sídlí v centru Prahy a nabízí svým klientům velmi vyspělé technické digitální zázemí. Nachází se přímo v prostorách divadla a hudebníci v něm mimo služeb fundovaných zvukařů a producentů, k nimž patří například Richard Scheufler jr., (Walda Gang aj.), Marek Ženkl nebo Milan Steigerwald (King Size, RockOpera Praha), a hlasových koučů (Pavla Forest) mohou využít i bar, ubytování a veškeré další výhody komplexu o rozměrech  2700 metrů čtverečních.

Největší předností studia RockOpery Praha je možnost nahrávat bicí přímo na jevišti velkého sálu divadla, který nabízí nejen neopakovatelnou atmosféru, ale také splňuje veškeré požadavky i těch nejnáročnějších hudebníků. Ojedinělý prostor, jediný svého druhu v republice, garantuje velkolepý a prostorný zvuk a špičkový dozvuk. Jeho kvality docenili také naši klienti a hosté jako například legendární klávesista Rick Wakeman (Yes a další), Eva Urbanová, Kamil Střihavka, Marpo & TroubleGang, Jan Toužimský nebo Viktor Dyk.

Studio je uzpůsobené na nahrávání rozličných žánrů od metalu a rocku, přes blues a jazz až po klasickou a filmovou hudbu. Do sálu se pohodlně vejde i celý symfonický orchestr. Kapely mají možnost nahrávat nástroje jednotlivě, nebo i pohromadě. Prostor lze libovolně přizpůsobit k potřebám záznamu. Sál se dá využít také k pořízení živých, vysoce kvalitních nahrávek před publikem. Jejich následné zpracování ve studiu pro potřeby reprezentativního koncertního záznamu je samozřejmostí.

Studio RockOpery Praha vybudovali její zakladatelé Milan Steigerwald a Pavla Forest původně jen k nahrávání autorských rockových oper. Nyní může široké možnosti zařízení v rámci komerčního provozu využít kdokoliv a za rozumnou cenu.

Technické parametry

Nahrávací místnost (velký sál): 400 metrů čtverečních, výška stropů až 9m
režie: 60 metrů čtverečních

Zvukové procesory/zesilovače:

4x AVALON V5
TLA Ivory

UNIVERSAL AUDIO PREAMPLIFIER-4-710 D

Zvuková karta: 

APOLLO

Monitory:

ADAM A-77X

Mikrofony:

SHURE SM 57 3x

SHURE KSM 44

NEUMANN TLM-103 2x

NEUMANN KM-184 2x

AKG D-112

SENNHEISER MD 421 DYNAMIC 3x

AUDIX - D6, 2x d2, D4, 2xADX 51

Foto: Vladimír Wiesmaier