PAVLA FOREST

Pavla Forest 1962

Libretistka, zpěvačka

Pavla Forest je česká zpěvačka, textařka, skladatelka, pěvecká pedagožka, architektka a ředitelka divadla. Během studia architektury vystupovala jako sólistka několika rockových skupin a tanečních orchestrů, zároveň studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka, obor zpěv. Později absolvovala Pražskou státní konzervatoř, obor populární zpěv. 

Kromě architektury se soustředila především na zpěv (jako sólistka i sboristka) a autorskou skladatelskou tvorbu v řadě žánrů - od rocku přes jazz, alternativu až po klasickou hudbu. V letech 1989 - 1998 spolupracovala s Karlem Gottem a jeho orchestrem jako sólová isborová zpěvačka. Jako pedagog působila v letech 1994 - 1996 v rockové škole Come to Jam v pražských Stodůlkách, kde založila pěvecké oddělení.

V roce 1987 založila společně s Milanem Steigerwaldem rockovou kapelu KING SIZE international rock band. Stala se její sólistkou, skladatelkou a textařkou. Skupina KING SIZE se setkávala s úspěchem v Česku i v zahraničí - například na svém bretaňském turné (Francie), v Guildfordu (Velká Británie) a v New Yorku (USA). Kapela pod tímto názvem fungovala až do roku 2006, kdy se rozšířila v soubor RockOpera Praha.

V roce 2006 byla uvedena koncertní premiéra rockové opery Antigona, ke které napsala libreto a společně s Milanem Steigerwaldem složila hudbu, navrhla scénu a stala se producentkou projektu. O dva roky později je uvedena premiéra prvního divadelního nastudování v Divadle v Dlouhé, které také režírovala. Kolem projektu Antigona se postupně formuje umělecký soubor RockOpera Praha, který získává svou stejnojmennou stálou divadelní scénu v Holešovické tržnici. Na Antigonu navazují další opery z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest.