O ROCKOPEŘE PRAHA

RockOpera Praha existuje na tuzemské hudební scéně již více jak deset let. Zakládá si na adaptacích nesmrtelných příběhů z ranku nejen klasické literatury, expresivní hudbě v podání živé kapely, velkých rockových hlasech, ohnivé show a obdivuhodných výkonech akrobatů a herců fyzického divadla

VŠE JE NAŽIVO!
Kapela RockOpery Praha je celé představení přítomná na jevišti. Tvoří ji zkušení hudebníci, které fanoušci mohou znát i ze zavedených tuzemských kapel, a to Richard Scheufler st. (baskytara; Pražský výběr II, Krucipüsk, sólo), Martin Ivan (baskytara; Leaders Kamila Střihavky aj.), Richard Scheufler jr. (bicí; Walda Gang aj.), Jan Peš (kytara) a Martin Hollandr (kytara). Se skupinou si občas zahraje i bývalý hráč irské filharmonie Roger Moffatt (tympány, perkuse) nebo Miloslav Kočí (didgeridoo, perkuse). Jako kapelník a klávesista v sestavě působí skladatel a zakaldatel divadla Milan Steigerwald.

ŠPIČKOVÉ HLASY
Honza Toužimský (Arakain), Kamil Střihavka, Eva Urbanová, Viktor Dyk (Waw), Pavla Forest, Jiří Zonyga, Žántí (Matahari), Daniela Gildenlöw Langrová, Helena Kubelková (Rheia), Miroslava Časarová, Petr Opava (Jagabab), RAVEN (Nasycen), Honza Tláskal (Narttu), Beego, Petr Kutheil a mnoho dalších. RockOpera Praha spojujeva známé profesionály s mladými talentovanými zpěváky. Ti pocházejí zejména z řad studentů Rockové akademie. 

ÚCHVATNÁ A STYLOVÁ SHOW
Oheň, světla, pohyb, akrobacie! Vše od nejlepších profesionálů v oboru. Fyzické divadlo vede světově uznávaná choreogravka Irina Andreeva (TEATR NOVOGO FRONTA). Vzdušná akrobacie, fireshow, pole dance, obří loutky a další se snoubí se stylovým výtvarným zpracováním kostýmů, scény a líčení. 

ORIGINÁLNÍ DÍLO ČESKÝCH AUTORŮ
Skladatel Milan Steigerwald a libretistka Pavla Forest - špičkoví hudebníci s velkou fantazií, širokým vzděláním, hromadou zkušeností a bohatou hudební minulostí (např. King Size). RockOpera Praha, kterou založili, se soustředí výhradně na jimi adaptované náměty. Do svých oper volí nadčasová témata.