O ROCKOPEŘE PRAHA

Už léta pro vás připravujeme co nejsilnější zážitek. A co z toho vzniklo? Troufneme si říct, že něco takového nikde jinde neuvidíte! Svými nezkrotnými výkony vás rozpálí naše živá kapela. Do uší vám nalejeme prvotřídní autorské dílo nabušené emocemi - od radosti, zamilovanosti nebo dojetí až po napětí, strach a vyděšení. Dávné příběhy vám přes muziku převypráví charismatičtí zpěváci, herci, akrobati a tanečníci, ze kterých vás bude mrazit po zádech. Všechno je zabalené do naprosto originálního výtvarného hávu, který si hned zamilujete. Jsme rádi, že nás stále podporujete, doporučujete a skvěle hodnotíte. Jen díky tomu můžeme tvořit nové opery a hrát pro vás čím dál tím častěji.

VŠE JE NAŽIVO!
Chcete zažít atmosféru rockového fesťáku v divadle? Jde to! Kapelu RockOpery Praha nezavíráme do orchestřiště, očaruje vás přímo z pódia. Nepřehlédnete fenomenální rytmiku: vynikající souhru Richarda Scheuflera st. (baskytara; Pražský výběr II, spolupracuje s předními českými umělci), Martina Ivana (nejžádanější basák v Česku) a Richarda Scheuflera jr. (bubeník tělem i duší). Dvojici kytarových mágů tvoří vynikající hráči Jan Peš a Martin Hollandr. Členem naší kapely je např. i bývalý hráč irské filharmonie Roger Moffatt (tympány, perkuse) nebo Miloslav Kočí (didgeridoo, perkuse). Vůdčím článkem kapely je přímo autor hudby, šéfdirigent a virtuózní klavírní a klávesový hráč v jedné osobě - Milan Steigerwald.

ŠPIČKOVÉ HLASY
Mají zlato v hrdle a zpívají nejen hlasem, ale i srdcem! Honza Toužimský (Arakain), Kamil Střihavka, Viktor Dyk (Waw), Pavla Forest, Jiří Zonyga, Žántí (Matahari), Daniela Gildenlöw Langrová, Helena Kubelková (Rheia), Miroslava Časarová, Petr Opava (Jagabab), RAVEN (Nasycen), Honza Tláskal (Narttu), Beego, Petr Kutheil a mnoho dalších... RockOpera Praha spojuje známé profesionály s mladými talentovanými zpěváky. Ti pocházejí zejména z řad studentů naší Rockové akademie. 

ÚCHVATNÁ A STYLOVÁ SHOW
Oheň, světla, pohyb, akrobacie! Nechte se přistihnout v momentu okouzlení s otevřenou pusou. Vše od nejlepších profesionálů v oboru. Fyzické divadlo pod vedením světově uznávané choreogravky Iriny Andreevy (TEATR NOVOGO FRONTA). Vzdušná akrobacie, fireshow, pole dance, obří loutky... To vše navíc ve stylovém výtvarném zpracování kostýmů, scény a líčení. Nápadné motivy, punkové účesy, roztrhané punčochy, těžké Steelky...

ORIGINÁLNÍ DÍLO ČESKÝCH AUTORŮ
Milan Steigerwald a Pavla Forest - velice kreativní muzikanti s neomezenou fantazií, širokým vzděláním, hromadou zkušeností a bohatou hudební minulostí (např. King Size). RockOpera Praha, kterou založili, se soustředí výhradně na zpracování jejich vynikajících děl. Ke svým operám volí zejména příběhy odhalující podstatu lidství a našeho žití, témata, která jsou nadčasová a nemění se ani s ohledem na historický kontext.