RockOpera Praha začne podzim zostra s hororovým Vymítačem. Chystá i premiéru Boje o moc

10.07.2024
Z hororové opery Vymítač. Foto: Libor Nedvídek
Z hororové opery Vymítač. Foto: Libor Nedvídek

Ostrý start s hororovým Vymítačem i premiéra rockové opery Boj o moc. RockOpera Praha už nyní odkrývá novinky k podzimní sezóně, která začne 22. září.

RockOpera Praha začne novou sezonu 22. září s reprízou hororové rockové opery Vymítač. Diváci se mohou opět těšit na Kamila Střihavku v titulní roli. Představení doprovodí vernisáž výstavy fotografií Martina Fenese. Vybral pro ni nejlepší snímky z holešovického jeviště, které pořídil v rámci své spolupráce s divadlem Milana Steigerwalda a Pavly Forest.

Podívejte se na videoklip k písni Pláč z hororové rockové opery Vymítač:

RockOpera Praha na novou sezónu také plánuje premiéru rockové opery Boj o moc v režii producenta a kaskadéra Igora Krištofa, která bude vycházet z hudby k dílu 7 proti Thébám. Stejnojmenné dvojalbum je stále k dostání v e-shopu RockOpery Praha a k poslechu na streamovacích službách jako Spotify, Apple Music a dalších. Opera 7 proti Thébám si loni odbyla svoji divadelní derniéru.

7 PROTI THÉBÁM V JINÉM ČASOPROSTORU

"Se 7 proti Thébám jsme se loni s dojetím rozloučili. Celé dílo již potřebovalo režijně aktualizovat a předělat. Diváci se tedy mohou těšit na operu Boj o moc, což bude svěží verze souboje dvou bratrů o vládu v Thébách pro rok 2024. Odehrávat se bude v úplně jiném časoprostoru," přiblížila výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Z rockové opery 7 proti Thébám. Foto: Libor Nedvídek
Z rockové opery 7 proti Thébám. Foto: Libor Nedvídek

RockOpera Praha letos k Boji o moc uspořádala dva konkurzy. Obsazení a přesné datum premiéry však zatím nezveřejnila. Fanoušci si ale už nyní mohou zakoupit vstupenky na podzimní reprízy klasických titulů divadla jako Antigona, Oidipus Tyranus či Romeo & Julie nebo mladších oper Lilith: Matka démonů, Ragnarock: Vikingové nebo Trója, která se bude opakovat hned dva dny po sobě – 5. a 6. října.