Největší hity RockOpery Praha pod širým nebem: Divadlo zahraje na festivalu Holba Rock na grilu

04.07.2024
Jiří Zonyga a Daniela Langrová při představení Faust. Foto: Libor Nedvídek
Jiří Zonyga a Daniela Langrová při představení Faust. Foto: Libor Nedvídek

Návštěvníci festivalu Holba rock na grilu se mohou těšit na koncertní verze největších hitů RockOpery Praha pod širým nebem. Zpěvu se ujmou Jiří Zonyga, Daniela Langrová, Pavla Forest a Maru Steigerwald. Ti představí také písně z rockové opery Faust včetně duetů Zonygy a Langrové. Fanoušci se ale dočkají i skladeb z jiných oper Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Divadlo na akci zahraje 27. července. 

Jediná příležitost, kdy zažít RockOperu Praha přes letní prázdniny naživo. To je festival Holba rock na grilu, který se koná od 26. do 27. července na Letišti Kylešovice. Divadlo se na akci představí druhý den s koncertním provedením vybraných skladeb. 

V souvislosti s tím přiveze na festival také své kompilační album Best Of RockOpera Praha, Vol. 1. Návštěvníci si ho budou moct na místě zakoupit na CD i vinylu. K dispozici budou také další fyzické nosiče s rockovými operami Milana Steigerwalda a Pavly Forest a dále oblečení a upomínkové předměty s tematikou divadla.

"Miluji atmosféru letních festivalů. Jsem moc ráda, že si RockOpera Praha po dlouhé době zahraje pod širým nebem na takto velké akci," řekla výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

DUETY Z FAUSTA

Návštěvníci se při vystoupení RockOpery Praha mohou krom Pavly Forest těšit také na Jiřího Zonygu, Danielu Langrovou a Maru Steigerwald. Langrová a Zonyga zazpívají i své duety z rockové opery Faust.

PODÍVEJTE SE, JAK TO OBVYKLE VYPADÁ V ROCKOPEŘE PŘED PŘEDSTAVENÍM FAUST:

Na letošním ročníku akce Holba rock na grilu dále vystoupí známá jména české a slovenské rockové scény jako Doga, Desmod, Harlej, Alkehol, Cocotte Minute, Protheus, Bijouterrier, Vilém Čok a v neposlední řadě ostravský Citron, jehož frontman Ladislav Křížek zavítal do RockOpery Praha jako speciální host představení Faust, s nímž divadlo v červnu zakončilo uplynulou sezonu.

Jiří Zonyga při představení Faust. Foto: Libor Nedvídek
Jiří Zonyga při představení Faust. Foto: Libor Nedvídek

RockOpera Praha se mezitím připravuje na novou sezonu, která začne už 22. září s reprízou rockové opery Vymítač. Tu doplní vernisáž výstavy fotografií Martina Fenese. V druhé polovině roku se fanoušci mohou dále těšit například na premiéru rockové opery Boj o moc v režii Igora Krištofa.