RockOpera zakončí sezonu velkolepě. Na Fausta dorazí Ladislav Křížek i kapela Sebastien

31.05.2024
Ladislav Křížek a Jiří Rain s kapelou Sebastien v RockOpeře Praha. Foto: Markéta Kolínská
Ladislav Křížek a Jiří Rain s kapelou Sebastien v RockOpeře Praha. Foto: Markéta Kolínská

RockOpera Praha, Ladislav Křížek a skupina Sebastien 5. června společně zakončí divadelní sezonu při představení Faust. Diváky čeká také koncert Sebastien, kteří ten večer pokřtí své nejnovější album Quo Vadis.

RockOpera Praha uzavře aktuální sezonu se speciální reprízou Fausta, na kterou zavítá také legendární hlas kapel Citron, Vitacit či Kreyson Ladislav Křížek. Ten na začátku představení pokřtí nové album Quo Vadis od kapely Sebastien, jejíž frontman Jiří Rain se loni připojil k divadelnímu souboru a v současnosti alternuje Kamila Střihavku v roli Ódina v rockové opeře Ragnarock. Na představení Faust pak Sebastien navážou koncertem, při němž představí také písně ze své nejnovější nahrávky. Akce začíná 5. června v 19 hodin.

Jiří Rain jako Ódin v rockové opeře Ragnarock. Foto: Libor Nedvídek
Jiří Rain jako Ódin v rockové opeře Ragnarock. Foto: Libor Nedvídek

PROGRAM:

  • 19:00 - Křest alba Sebastien Quo Vadis s Ladislavem Křížkem
  • 19:10 - Faust
  • 21:30 - Koncert Sebastien

"Jiří Rain hrál s Ladislavem Křížkem v Citronu i Kreysonu. Sebastien u nás navíc společně s Křížkem natáčeli v lednu videoklip k nové verzi legendární skladby Olympicu Slzy tvý mámy. Díky tomu se k nám tehdy podíval také Petr Janda, který pak s námi pak oslavil i Velikonoce při repríze rockové opery Maria Madonna," řekla výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Podívejte se na videoklip k písni Slzy tvý mámy, který se natáčel v RockOpeře Praha:

SOUTĚŽ O VSTUPENKY NA FAUSTA

Na speciální reprízu mohou fanoušci vyhrát také volný vstup pro dva. Stačí do 3. června správně zodpovědět otázku zde a mít štěstí ve slosování.

Poslechněte si album RockOpery Praha Faust na Spotify:

Faust je rocková opera na motivy díla Johanna Wolfganga von Goethe. Diváci se mohou těšit na Jiřího Zonygu, Viktora Dyka, Jana Toužimského, Pavlu Forest, Petra Opavu, Helenu Kubelkovou a další.

Podívejte se na videoklip k písni Zlo duše z rockové opery Faust:

V nové sezoně se Faust vrátí na jeviště až 5. prosince. Vstupenky na něj a také na další podzimní představení mohou diváci kupovat už nyní zde