Rocková opera s nestárnoucím příběhem 
pro celou rodinu na motivy 
Antoine de Saint-Exupéryho.

Premiéra 8. 6. 2017 v RockOpeře Praha.

O OPEŘE

S rockovou operou Malý Princ RockOpera Praha pokračuje ve své tradici autorských adaptací děl klasické literatury. Zpracování románu Antoine de Saint-Exupéryho je navíc její první rodinnou rockovou operou.

Příběh pojednává o letci, který ztroskotá v poušti. Když opravuje svůj letoun, objeví se Malý Princ, který po něm chce, aby mu nakreslil beránka, a vypráví mu o svých zážitcích z putování vesmírem. O tom, na jakých podivných planetách byl a co na nich viděl. Kvůli cestování opustil svoji rodnou planetku, kde se zamiloval do růže.

Malý Princ je nejznámější dílo francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. "Na první pohled roztomilá pohádka v sobě skrývá filosofický podtext, jenž je čtenáři jasnější s přibývajícím věkem. Proto je příběh vhodnou látkou pro děti i jejich rodiče", popisuje libretistka rockové opery Malý Princ Pavla Forest.

V pořadí již devátá inscenace RockOpery Praha bude opět vystavena na základě rockové hudby Milana Steigerwalda, který se při jejím komponování rozhodl ukázat zvukomalebnější stránku své tvorby. Chystá se využít i možnosti hrát pro mladé publikum rockovou operu v akustické verzi po vzoru slavného televizního hudebního pořadu MTV Unplugged. Režie a stejně tak i titulní role byly svěřeny Irině Andreevě, považované za fenomén pohybového divadla. Právě díky této umělkyni, která již dlouhodobě s RockOperou Praha spolupracuje, získává repertoár divadla neotřelý a inovativní výraz, jenž akcentuje prvky nového cirkusu a spektakulární show. "Irina Andreeva bude mít pod režisérskou taktovkou zpěváka Kamila Střihavku, jenž ztvárňuje hned několik rolí. Režisérka nechce využít jen jeho pěvecký, ale také herecký potenciál", dodává Pavla Forest.

Kromě Kamila Střihavky mohou diváci v rockové opeře vidět Irinu Andreevu a Marii Steigerwaldovou v roli Malého Prince. Dále Matěje Kohouta, Irenu Kristekovou, Danielu G. Langrovou, Salvi Salvatoreho, Pavlu Forest, Lukáše Šimona, Petra Opavu, uměleckou skupinu Rataj Art & Colores Heroes, která kombinuje malbu s tancem a dětský herecký soubor RockOpery Praha.

Vzhledem k tomu, že se divák stává součástí představení, jedinečnost a neopakovatelnost divadelního zážitku tak vynikají mnohem víc. Protože je Malý Princ určen i dětskému publiku, bude ho zohledňovat nejen formálně, ale také organizačně. Historicky poprvé tak vznikne rocková opera uváděná i pro rodiny během nedělních odpolední.

TVŮRČÍ TÝM

Hudba: Milan Steigerwald, libreto: Pavla Forest, režie: Irina Andreeva; asistent režie: Eva Petrášková, scénografie: Pavla Forest, kostýmy: Adriana Pítrová, grafika, projekce: Michaela Fišerová, Tereza Doležalová, rekvizity: Tereza Doležalová, lighting desing: Michal Slunečko, zvuková režie: Michal Hons, masky, líčení: Hana Šímová, jevištní technika, rekvizitář: David Kobrle, media relations: Tomáš Kopečný, Jiří Štraub, inspicient: Luboš Vayhel


OBSAZENÍ

Malý princ: hraje: Irina Andreeva, zpívá: Maru Steigerwald, Letec: hraje a zpívá: Kamil Střihavka, Had: hraje: Matěj Kohout, zpívá: Kamil Střihavka, Král, Dítě: hraje: Matěj Kohout, zpívá: Kamil Střihavka, Růže, Liška: hrají a zpívají: Daniela Gildenlöw Langrová, Zuzana Dovalová, Hvězdář, Businessman, Nádražák: hraje a zpívá, závěsná akrobacie: Salvi Salvatore, Lampa, Studna, Asistentka Businessmana: hraje a zpívá: Pavla Forest, Barman, Manager: hraje a zpívá: Petr Opava, Opilec, Domýšlivec: hraje: Lukáš Šimon, Růže: závěsná akrobacie, tanec: Lenka Natálie Ryšavá, Baobaby, Ochranka businessmana: hrají: ( Davee Szelezsan, Henrique Pinto, Zdeněk Veselý), Dále hrají a tančí: Lidé, Ženy a Děti: Martin Sluka, Alexandra Šerá, Barbara Nováková a další, dětský herecký soubor (pod vedením Alexandry Šeré).

FOTOGALERIE

FOTO: MARTIN PALDUS, SOŇA ŠERÁ, LIBOR NEDVÍDEK, VLADIMÍR WIESMAIER