RockOpera Praha nabízí placený stream Barda Thödol

05.04.2020

Foto: Soňa Šerá

Fanoušci RockOpery Praha mohou nyní divadlo podpořit také prostřednictvím jejího kanálu na Vimeo.com. Divadlo tam v současnosti nabízí placený stream záznamu symfonicko-rockové opery Bardo Thödol s řadou bonusů a plánuje svoji nabídku ještě rozšířit.

"V současnosti připravuji videoškolu zpěvu, kde kromě hlasových cvičení najdete i spoustu písní z našich rockových oper, které si můžete zazpívat s námi na přiložené základy. Písničky jsem pro zájemce nazpívala spolu s Honzou Tláskalem. Také dokončujeme záznam hororové opery Vymítač a začínáme natáčet Passing, performanci naší režisérky, choreografky a herečky Iriny Andreevy," říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Zájemci si mohou záznam Barda Thödol zakoupit také prostřednictvím e-shopu RockOpery Praha na DVD, které letos v divadle pokřtila herečka Jitka Čvančarová. Ke každému zakoupenému kusu navíc získají album Milana Steigerwalda a Pavly Forest Duše moderního člověka, které se stalo jedním ze základů symfonicko-rockové opery.

V sobotu 21. března divadlo zveřejnilo záznam na svém YouTube kanálu, kde ho lidé mohli zhlédnout až do 28. března. Snímek, na němž se podíleli i Nikita Dovzhenko a Stepan Nakhaev, tedy tvůrci oceňovaného videoklipu Pláč, přijali diváci velmi kladně. Hlavní role symfonicko-rockové opery ztvárnili Matěj Kohout, Viktor Dyk, Jan Toužimský, Miroslava Časarová, Pavla Forest, Petr Opava a další.