Za Faustem přijde peklo, za diváky Mikuláš. RockOpera bude hrát i rozdávat pivo a tombolu

01.12.2023
Foto: Libor Nedvídek
Foto: Libor Nedvídek

Speciální mikulášské představení. Tím RockOpera Praha láká na reprízu Fausta, který se znovu objeví na jejím jevišti už 6. prosince. V hlavních rolích se představí Jiří Zonyga a Viktor Dyk. Kromě představení na diváky čeká také akce s tombolou a Mikulášem, který bude rozdávat pivo.

Oblíbený Faust RockOpery Praha se na holešovické scéně znovu objeví už ve středu 6. prosince. Reprízu opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest se divadlo rozhodlo spojit se svátkem svatého Mikuláše a představení obohatit tematickou akcí.

Podívejte se na pozvánku od Jiřího Zonygy a Viktora Dyka: 

"Návštěvníci se mohou těšit na mikulášskou nadílku s tombolou. Přijde i Mikuláš, který bude dospělým rockerům a rockerkám nadělovat pivo, konkrétně vánoční edici Svijan," uvedla umělecká ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Foto: Libor Nedvídek
Foto: Libor Nedvídek

Faust RockOpery Praha vychází ze stejnojmenné divadelní hry německého básníka, dramatika a prozaika Johanna Wolfganga von Goethe. V titulní roli se představí Jiří Zonyga, o jehož duši bude usilovat Mefistofeles v podání Viktora Dyka. 

Diváci se dále mohou těšit na Jana Toužimského, Pavlu Forest, Petra Opavu, Danielu Gildenlöw Langrovou, Petra Kutheila, Helenu Kubelkovou a další. Nebude chybět ani ohnivá show.

Hudbu z rockové opery divadlo vydalo i jako dvojalbum, které je dostupné na Spotify a dalších streamovacích platformách. Velkou oblibu si získala například skladba Zlo duše v podání Viktora Dyka.