VIDEO: David Černý popřál Lilith a polil vinyl. RockOpera Praha uzavřela sezónu

13.06.2023

RockOpera Praha přivítala na závěr sezóny speciálního hosta. Stal se jím umělec David Černý, autor miminek lezoucích po Žižkovském vysílači či hlavy Franze Kafky, která je umístěna v Praze před obchodním domem Quadrio. Černý pokřtil na holešovické scéně vinyl Best Of RockOpera Praha, Vol. 1, a to po představení Lilith: Matka démonů.  

RockOpera Praha uzavřela 7. června svoji aktuální sezónu reprízou zatím nejnovější opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Lilith: Matka démonů. Ta je inspirována náboženstvími a mýty, podle nichž byla první ženou s Adamem v ráji Lilith, která se vzepřela svému muži i Bohu. Poté utekla z Edenu pryč a začala plodit s jinými bytostmi démony.

Hororové a mystické dílo zhlédl také umělec David Černý, jehož tvorbu mohou lidé běžně potkávat nejen v pražském veřejném prostoru. Jako autor se podepsal například pod miminka lezoucí po Žižkovském vysílači, hlavou Franze Kafky, která je umístěná v Praze před obchodním domem Quadrio, nebo pod Čůrající postavy stojící na dvoře Hergetovy cihelny na Malé Straně.

"David Černý pokřtil po představení pivem náš vinyl Best Of RockOpera Praha, Vol. 1 a popřál divadlu vše nejlepší do budoucna," popsala výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

OBŘÍ LILITH V KARLÍNĚ

Že RockOpera Praha pozvala Černého zrovna na představení Lilith, není náhoda. "Minulý rok odhalil v Karlíně stejnojmennou obří sochu. Už od té chvíle jsme doufali, že David někdy zavítá i na naši operu, která měla koncertní premiéru ten samý rok," řekla Forest.

RockOpera Praha se po prázdninách vrátí na jeviště 14. září s rockovou operou Trója. Ta vypráví o nejslavnějším válečném konfliktu světa, který vznikl kvůli krásné ženě. Diváci se mohou těšit na Kamila Střihavku, Evu Urbanovou, Danielu Gildenlöw Langrovou, Honzu Tláskala, Pavlu Forest, Petra Opavu, Helenu Kubelkovou a další.

Foto: Nikita Dovzhenko