Mezinárodní umělkyně v RockOpeře: Jakubisková dorazí pokřtít Annu Kareninu, autorka videoklipů Uriah Heep a Motorhead chystá pro RockOperu vizuály.

11.04.2024

Repríze rockové opery Anna Karenina popřeje v neděli 14. 4. 2024 vše nejlepší herečka a producentka Deana Jakubisková - Horváthová.

"RockOpera Praha spolupracuje při tvorbě nové opery s Jakubisko film, především na scénografických prvcích. Úspěšná producentka navštíví RockOperu poprvé a stane se VIP hostem nedělního představení." prozradila výkonná ředitelka a zpěvačka Pavla Forest, která se v opeře Anna Karenina představí v titulní roli.

V hlavních rolích také uvidíte Jiřího Zonygu jako Karenina nebo Honzu Toužimského z Arakainu jako milence Vronského.

Celou rockovou operu zasadil režisér Roman Štolpa do prostředí ruského motorkářského klubu, choreografie jsou dílem fenomenální osobnosti fyzického divadla Iriny Andreevy.

"Jde o jedno z nejzásadnějších představení RockOpery Praha a příští rok ho čeká desetileté výročí." připomíná Forest.

V rockopeře také právě probíhá výstava polské výtvarnice Natalie Śmiechowicz, která učarovala i takovým jménům jako Uriah Heep, Motorhead nebo Dymytry. RockOpera se k nim brzy přidá. Diváci se mohou v divadle pomocí svých mobilů přes QR kódy dostat ke spoustě autorčiných videoklipů.

Natalie Śmiechowicz
Natalie Śmiechowicz