RockOpera Praha připomene na začátku roku své ambiciózní projekty

20.12.2019

Foto: Libor Nedvídek

RockOpera Praha se rozloučí s rokem 2019 koncertní premiérou Tróji, nejnovějšího přírůstku do antické série. K příběhům ze starověkého Řecka se ale divadlo vrátí hned s prvním představením v novém roce. Ve čtvrtek 23. ledna totiž uvede rockovou operu Oidipus Tyranus, zpracovanou na motivy Sofoklovy tragédie.

Titulní roli opět ztvární jedna ze stálic divadla Jan Toužimský. Obsazení dále slibuje Kamila Střihavku, Viktora Dyka, Žántí, Danielu Gildenlöw Langrovou, Pavlu Forest a další.

"Oidipa Tyrana hraji rád dodnes. Považuji ho za jeden z našich nejambicióznějších projektů," říká umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald.

Další svůj ambiciózní projekt připomene RockOpera Praha v neděli 23. února odpoledne, kdy přivítá tibetský Nový rok, Losar 2147, se symfonicko-rockovou operou Bardo Thödol, zpracovanou na základě Tibetské knihy mrtvých. Divadlo chce navíc akci propojit s masopustním veselím.

Ještě před ní však stačí RockOpera Praha zavítat 31. ledna s hororovou operou Frankenstein do Plzně, 9. února s Malým princem do Prostějova a 14. února oslaví na domácí scéně svatého Valentýna reprízou Romea & Julie.