RockOpera odehrála kvůli koronaviru nejméně představení během sezóny v historii. Dokončila ale desku

01.07.2021

Foto: Soňa Šerá

RockOpera Praha má za sebou jarní sezónu. Kvůli pandemii koronaviru, která na několik měsíců uzavřela kulturní zařízení, divadlo zvládlo letos uvést jen tři opery, ovšem v nezapomenutelné atmosféře, kterou vytvořili diváci i účinkující, jimž živá vystoupení už zoufale chyběla.

RockOpera Praha také využila příležitosti znovu si zahrát před publikem k tomu, aby před zraky diváků pokřtila své nejnovější dvojalbum Anna Karenina. Jeho kmotrem se stal režisér filmů Nabarvené ptáče, Tobruk a Mazaný Filip Václav Marhoul, držitel Českého lva.

"Na album máme již krátce po jeho vydání velmi kladné ohlasy, fanouškům ho brzy nabídneme i na Spotify, iTunes a prostřednictvím dalších streamovacích služeb a online obchodů s hudbou," řekla výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že nyní si zájemci mohou dvojalbum objednat zde nebo si ji zakoupit osobně na pokladně divadla.

Kromě ní bude RockOpera Praha přes prázdniny uzavřena, znovu ji diváci budou moct navštívit 7. září, kdy zahraje svoji nejnovější operu Trója. Přes prázdniny divadlo vystoupí jen jednou, a to pod širým nebem v amfiteátru Skalky v Novém Jičíně na Moravě. Více informací zde.