Petr Janda v RockOpeře Praha: Divadlo oslaví Velikonoce s Marií Madonnou a hvězdným hostem

13.03.2024
Petr Janda a Pavla Forest. Foto: Markéta Kolínská
Petr Janda a Pavla Forest. Foto: Markéta Kolínská

RockOpera Praha přivítá na svých prknech další hvězdu tuzemské hudební scény. Jako speciální host vystoupí v úterý 26. března na repríze Marie Madonny frontman legendární kapely Olympic Petr Janda. S představením, které vypráví život Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie, chce divadlo zároveň oslavit velikonoční svátky.

Zpěvák a kytarista Petr Janda poprvé zavítá na představení RockOpery Praha. V úterý 26. března ho diváci přivítají na jevišti při sváteční repríze rockové opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Maria Madonna, která začíná v 19 hodin.

"Olympic je jedna z nejdůležitějších kapel tuzemské scény. Je nám obrovskou ctí přivítat v našem divadle Petra Jandu, jehož hlas provázel mnoho z nás při objevování rockové hudby," řekla výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Nový Slzy tvý mámy

Petr Janda zavítal do RockOpery Praha už v lednu při příležitosti natáčení videoklipu k předělávce klasického hitu skupiny Olympic Slzy tvý mámy. Novou verzi nazpívalo další velké jméno českého rocku Ladislav Křížek a čerstvá posila souboru divadla Jiří Rain s kapelou Sebastien.

Jiří Rain, Petr Janda a Ladislav Křížek. Foto: Markéta Kolínská
Jiří Rain, Petr Janda a Ladislav Křížek. Foto: Markéta Kolínská

Rain, známý i díky svému působení v ostravské metalové kapele Citron, se přitom fanouškům RockOpery Praha poprvé představil jen necelý měsíc před natáčením, a to při silvestrovské koncertní premiéře rockové opery Ragnarock, kde ztvárnil severského boha Odina.

"Bylo to velmi příjemné setkání. Je vidět, že skladby skupiny Olympic stále oslovují také mladší generaci hudebníků. Dojalo to i samotného Petra Jandu," popisovala dojmy z natáčení videoklipu Pavla Forest.

Marie a její syn

Rocková opera Maria Madonna vypráví život Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie. Titulní role se ujme Pavla Forest, jako Ježíš vystoupí Jan Tláskal. Diváci se mohou těšit i na Jiřího Zonygu, Viktora Dyka, Danielu Langrovou nebo na tanečnici Janu Ricci, která v roli Salomé předvede tanec s živým hadem.

"Nebude chybět ani zpěvák a básník Raven, kterého naši fanoušci znají z antické trilogie nebo mystické Lilith: Matky démonů. Raven v Marii Madonně ztvární Jana Křtitele," uvedla Forest.

Pavla Forest a Jan Tláskal v rockové opeře Maria Madonna. Foto: Libor Nedvídek
Pavla Forest a Jan Tláskal v rockové opeře Maria Madonna. Foto: Libor Nedvídek

Příjemně překvapí také hudební stránka Marie Madonny. Umělecký ředitel, skladatel, klávesista a producent Milan Steigerwald do opery vedle rocku a metalu zakomponoval také gregoriánský chorál.

"Marii Madonnu zařazujeme do našeho programu vždy nejblíže ke svátkům, které se týkají Ježíše Krista. Hrajeme ji tedy pravidelně před Velikonocemi a Vánocemi. Vnímáme to také jako možnost oslavit tyto významné dny roku s našimi fanoušky," dodala Forest.