Milan Steigerwald jako Brian Eno: Šéf RockOpery Praha znovu překvapuje ambientně laděnou sólovou deskou

28.09.2021

Foto: Vladimír Wiesmaier

Milan Steigerwald, umělecký ředitel, klávesista a skladatel RockOpery Praha, má venku nový videoklip k písni Kapky deště. Ta pochází z jeho stejnojmenného sólového alba, u kterého spoustu fanoušků divadla možná překvapí, že se nejedná ani o rock, ani o metal. Hudebník se na ní totiž rozhodl kombinovat dohromady klasickou a ambientní hudbu.

Videoklip, který si dal za úkol přesně ilustrovat náladu a atmosféru skladby, režíroval Nikita Dvozhenko, jenž se podílel i na oceňovaném videu k písni RockOpery Praha Pláč z hororové opery Vymítač. Tu divadlo uvede už 13. října a fanoušci budou při ní mít možnost slyšet Milana Steigerwalda znovu, tentokrát však s jeho metalovou tvorbou.

Na pražské zastávce svého evropského turné, ve čtvrtek 23. května 2024, vás Jesse se svou kapelou přenese do míst, kde jste ještě nikdy nebyli. Jesse Cook absolvoval klasickou kytaru na Royal Conservatory of Music. Jesse kombinuje prvky flamenca a jazzu a na svých koncertech po celém světě prozkoumává kořeny flamenca, právě zde si vytvořil a...