Jitka Čvančarová gratuluje RockOpeře, na jevišti popřeje Anně Karenině

07.02.2023
Jitka Čvančarová, zdroj: Osobnosti.cz
Jitka Čvančarová, zdroj: Osobnosti.cz

Repríza rockové opery Anna Karenina přivítá na holešovické scéně speciálního hosta. Herečku Jitku Čvančarovou, která divadlu popřeje k výročí deseti let od chvíle, kdy se umělecký šéf RockOpery Praha Milan Steigerwald rozhodl začít pracovat na svérázné adaptaci románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Annu Kareninu pak věnoval k narozeninám výkonné ředitelce, zpěvačce a libretistce Pavle Forest, která ve hře ztvárňuje hlavní roli.

"Milan mi dal tento dárek v únoru roku 2013. Na Anně Karenině jsme pracovali víc jak dva roky. On psal hudbu, já libreto. Je to jedna z mých oblíbených rolí," říká Pavla Forest a připomíná, že exkluzivní repríza rockové opery se odehraje už 9. února. "Tolstého osobnost je pro mě velmi inspirativní. Zejména v dnešní době. Byl to pacifista, který odmítal zbraně a násilí," dodává ředitelka.

Jitka Čvančarová, kterou diváci znají například z oceňovaného filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče nebo z oblíbeného seriálu MOST!, se na jevišti RockOpery Praha neobjeví poprvé. V roce 2020 zde již křtila DVD se záznamem symfonicko-rockové opery Bardo Thödol.

"Jitku tu pokaždé rádi vidíme. Máme radost, že nás jednou za čas přijede povzbudit a popřát nám to nejlepší do budoucna. Moc si toho vážíme," dodává Pavla Forest.

Anna Karenina je původně román ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého vydávaný na pokračování v sedmdesátých letech devatenáctého století. RockOpera Praha zasadila svou verzi tohoto díla do motorkářského prostředí. Anna je spořádaná žena dbající na morální a společenské zásady. I přes ně se ale zamiluje do Vronského, z nějž se stane její milenec a s nímž také otěhotní. Žena postupně dává před konvencemi průchod svým citům a niterným potřebám.