Bratrovražedná bitva 7 proti Thébám se odkládá. RockOperu Praha trápí nemocný soubor

03.11.2022
Foto: Soňa Šerá
Foto: Soňa Šerá

Bratrovražedná bitva 7 proti Thébám se odkládá. RockOperu Praha trápí nemocný soubor

RockOpera Praha musí přeložit představení 7 proti Thébám, které se mělo původně odehrát ve čtvrtek 3. listopadu, na 9. březen 2023. Důvodem jsou podle výkonné ředitelky, zpěvačky a libretistky Pavly Forest provozní a personální důvody.

"Velká část našeho souboru onemocněla, další musí na operace. S nalomeným zdravím se bohužel naše opery hrát nedají. Jsou pro účinkující náročné, i když nemocní nejsou. Samozřejmě také nechceme nakazit publikum," řekla Forest.

Ředitelka připomněla, že zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na březnové představení. "Velice se omlouváme všem za komplikace. Reprízu 7 proti Thébám jsme původně museli přesunout už ze 14. dubna kvůli koronaviru," dodala Forest a připomněla, že diváci mohou do divadla zavítat například již 10. listopadu, a to na hororového Frankensteina s Viktorem Dykem v titulní roli.

Opera 7 proti Thébám pojednává o krvavé bratrovražedné bitvě. Skládá se ze dvou dějství. První vychází ze Sofoklova díla Oidipus na Kolónu a druhé z Aischylovy hry Sedm proti Thébám. Dějově se odehrává po událostech v opeře Oidipus Tyranus a řadí se do takzvané Antické série RockOpery Praha, kam spadají také díla Antigona a Trója.