7 proti Thébám po deseti letech končí. RockOpera Praha hru uvede naposledy v březnu

21/01/2023
Foto: Soňa Šerá
Foto: Soňa Šerá

Rocková opera 7 proti Thébám po deseti letech v repertoáru RockOpery Praha končí. Diváci ji uvidí naposledy 9. března. Divadlo se rozhodlo uspořádat derniéru kvůli stále složitější organizaci a obsazení bojových scén, kterou s sebou nese každá další repríza, uvedla výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

"7 proti Thébám je jedna z nejvýpravnější oper, kterou uvádíme. Také zahrnuje náročné davové a bojové scény. Za ta léta, co ji máme v repertoáru, v ní došlo k tolika personálním změnám, že jsme se rozhodli k její derniéře. Její hudební složka je ale natolik hitová a studiově skvěle nahraná, že za to stále stojí objevit ji na našem 2CD. Při derniéře si hudební skvost budou moci diváci zakoupit a nechat podepsat od přítomných hvězdných interpretů" řekla Forest. Mezi nejznámější interprety této první české metalové opery patří: Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Lukáš Písařík, Žántí, Viktor Dyk nebo Pavla Forest.

Ředitelka se dále omlouvá všem fanouškům 7 proti Thébám, kteří se těšili, že operu uvidí na holešovické scéně i v dalších letech. "Velice nás to mrzí, ale myslíme si, že nastal čas uvolnit více místa v programu i novějším titulům," dodala Forest s tím, že se jedná o první derniéru v historii RockOpery Praha.

7 proti Thébám Milana Steigerwalda a Pavly Forest mělo premiéru 18. dubna 2013. Ve své době divadlo toto dílo prezentovalo jako první českou metalovou operu. Vypráví o sourozenecké rivalitě a závisti, která přeroste ve velké válečné tažení. Dějově navazuje na operu Oidipus Tyranus a je součástí takzvané antické série RockOpery Praha, která adaptuje Sofoklova, Aischylova a Homérova díla.