Viktor Dyk v živém streamu: RockOpera Praha chystá online koncert klasických hitů

26.03.2021

RockOpera Praha pokračuje v sérii živých streamů, a tentokrát si přizve i Viktora Dyka. Přenos je naplánovaný na sobotu 27. března od 19 hodin. Koncert proběhne v rámci Mezinárodního dne divadel a na podporu petice, která se vyhrazuje proti jednání pražské grantové komise.

Divadlo vyslyšelo přání řady fanoušků, kteří si přejí poslechnout si živě skladby kapely King Size. Tu založili šéfové divadla Milan Steigerwald a Pavla Forest a její hity jsou pevnou součástí repertoáru divadla. Tvůrci na nich totiž postavili celou operu Romeo & Julie. V přímém přenosu tedy zazní písně jako Údolí smutnejch duší, Happy Sapiens nebo Poslední Mohykán z města.

"Ty skladby máme dodnes moc rádi a jak je vidět, naši fanoušci také. Proto budou tvořit hlavní pilíř sobotního živého streamu," říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že RockOpera Praha letos slaví patnáct let na scéně, a proto večer zazní i skladby, které s Milanem Steigerwaldem napsala přímo k jednotlivým operám. Posluchači se mohou tedy těšit na písně jako Slzy nedojmou nebo Zlo duše. Na scéně se objeví také jedna ze stálic souboru Viktor Dyk, herečka, choreografka a režisérka Irina Andreeva, herec Matěj Kohout a Buffoni z rockové opery Faust. "Možná dojde i na menší překvapení," tajemně se usmívá Pavla Forest.

Koncert má podpořit i petici proti jednání grantové komise hlavního města Prahy, která už několikrát odmítla žádost divadla o peníze. RockOpera Praha ovšem její důvody odmítá. Petici podepsalo už více jak tři tisíce lidí. "Grantová komise hlavního města Prahy naši žádost už několikrát nepodpořila. Uváděla důvody, se kterými nesouhlasíme," potvrzuje výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest, společně s hudebním skladatelem Milanem Steigerwaldem autorka původních třinácti rockových oper.

Dobrovolné příspěvky v libovolné výši na činnost RockOpery Praha a koncert King Size můžete zasílat na účet spolku RockOpery Praha z. s.: 218895425/0600. Jako zprávu pro příjemce uveďte: "dobrovolné vstupné stream koncert". Děkujeme :)