RockOpera Praha zve diváky zpět do sedadel. Na Annu Kareninu zavítá i režisér Václav Marhoul

10.06.2021

Vládní opatření pomalu opadávají, a tak i RockOpera Praha bude mít možnost brzy znovu odehrát plnohodnotné představení. Svůj návrat na scénu plánuje už na neděli 13. června. Ten den uvede v 16 hodin operu Anna Karenina. Nebude se ale jednat o obyčejnou reprízu. Představení totiž přivítá speciálního hosta v podobě režiséra Václava Marhoula.

Tvůrce se do povědomí diváků zapsal například předloni uvedeným snímkem Nabarvené ptáče, který získal celkem deset Českých lvů. Své fanoušky však mají i další režisérovy filmy, mezi které patří Tobruk či bláznivá komedie Mazaný Filip. Pro ni také King Size, kapela zakladatelů RockOpery Praha Milana Steigerwalda a Pavly Forest, natočila videoklip k písni Poslední Mohykán z města.

Václav Marhoul na jevišti pokřtí album Anna Karenina, které divadlo stihlo dokončit přes pandemii. "Jedná se o naši první řadovou desku po pěti letech. Nechávali jsme si na ní opravdu záležet a fanoušci se mají na co těšit," říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest. K desce vznikly do nynějška čtyři videoklipy, a to ke skladbám Ona není já, Zadky holý, Máš mě spoutanou a Návrat do klubu.

RockOpera Praha chce do začátku prázdnin odehrát celkem tři opery. Kromě Anny Kareniny se jedná o Tróju (17. června) a Vymítače (23. června). Ve všech případech se jedná o kvůli koronakrizi několikrát přesunutá představení. Zakoupené vstupenky na ně zůstávají samozřejmě v platnosti. Více informací diváci najdou na www.rockopera.cz/program.