RockOpera Praha přesouvá derniéru Procesu

10.05.2023

RockOpera Praha musí přesunout derniéru opery Proces. Ta byla původně naplánovaná na 11. 5. 2023. Diváci představení zhlédnou až na podzim.

Situaci vysvětlila výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest v omluvném dopisu:

"Vážení návštěvníci,
je nám velice líto, že z důvodů personálních a organizačních musíme derniéru Procesu přeložit na podzim. Termín zatím hledáme, ale co nejdříve Vám dáme vědět. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti, další možností je výměna Vašich vstupenek za jiné z našich představení. Případné žádosti můžete zasílat na pokladna@rockopera.cz s tím, že vstupenky - jejich scany či e-vstupenky přiložíte jako přílohu. Také můžete napsat číslo objednávky.
Děkujeme Vám za Vaše pochopení a za to, že máte zájem o RockOperu Praha, za Vaši přízeň.
Srdečně
Pavla Forest"

"Kafku milujeme. Je nám velice líto, že ho u nás hrajeme naposledy, ale vše jednou končí. Viktor Dyk je v roli Josefa K., kterého z neznámého důvodu zatknou, naprosto fantastický. Nenechte si ho ujít. Takhle ho už u nás víckrát neuvidíte," řekla před časem Forest.

Ta na ambiciózním projektu, který si dal za cíl představit veřejnosti Franze Kafku z veselejšího úhlu pohledu, pracovala opět s uměleckým ředitelem, skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem. Proces měl premiéru v roce 2016.

"Kafka bývá vnímán především jako pesimistický autor. Je ale známo, že při předčítání svého románu Proces brečel smíchy. To, co bral jako vytříbený absurdní humor, na mnohé působí pouze jako vyobrazení stísněnosti a bezvýchodnosti. Jak už sám autor napověděl svými reakcemi při interpretování vlastního textu, dá se na jeho dílo nahlížet také z veselejší stránky," poznamenal Steigerwald.

Diváci se v Procesu mimo Viktora Dyka mohou těšit také na Honzu Tláskala, Pavlu Forest, Jana Toužimského, Jiřího Zonygu, Žántí, Petra Opavu, Danielu Gildenlöw Langrovou, Miroslavu Časarovou a další.