Jitka Čvančarová pokřtí DVD RockOpery Praha Bardo Thödol

18.02.2020
Jitka Čvančarová, zdroj: Osobnosti.cz
Jitka Čvančarová, zdroj: Osobnosti.cz

V únoru se na jevišti RockOpery Praha objevuje řada speciálních hostů. Zatímco divadlo hostilo 14. února při repríze Romea & Julie kytaristu finské metalové kapely Stratovarius Timo Tolkkiho a světovou operní hvězdu Evu Urbanovou, představení Bardo Thödol přivítá oblíbenou českou herečku, moderátorku, zpěvačku a filantropku Jitku Čvančarovou. Tu si mohou diváci pamatovat například z ambiciózního koprodukčního snímku režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče nebo z úspěšného seriálu MOST!

Zprava: Milan Steigerwald, Eva Urbanová, Pavla Forest, Richar Scheufler jr.
Foto: archiv RockOpery Praha

Mělnická rodačka pokřtí v RockOpeře Praha v neděli 23. února nové DVD Bardo Thödol, a to hned po představení této opery, které začíná už v 15 hodin a na které po křtu navazuje přivítání tibetského Nového roku, masopustní veselí, přátelské posezení a rockotéka. Záznam vznikl ve spolupráci s režisérem Nikitou Dovzhenkem, kameramanem Stepanem Nakhaevem a jejich produkční společností Firehouse Pictures, jež se podílela i na oceňovaném videoklipu Pláč nebo na videu k písni Zrození z hororové opery Frankenstein.

Zprava: Eva Urbanová a Timo Tolkki
Foto: Vladimír Wiesmaier (2x)

Bardo Thödol je symfonicko-rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest, inspirovaná Tibetskou knihou mrtvých a dílem Carla Gustava Junga. V hlavních rolích se představí hvězdy RockOpery Praha jako Matěj Kohout, Viktor Dyk, Jan Toužimský, Pavla Forest, Miroslava Časarová, Petr Opava, Irina Andreeva a další.

Divadlo navíc potvrdilo, že v budoucnu se diváci při představeních budou častěji setkávat s Evou Urbanovou. Ta by se na holešovické scéně měla objevit 5. března při repríze Vymítače a 18. června při první repríze Tróji, kde si zahraje bohyni lovu Artemidu.