Hororová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o ohyzdném monstru s lidskými city.
Koncertní premiéra 31. 12. 2018 Divadelní premiéra 10. 4. 2019

 

O OPEŘE

RockOpera Praha pokračuje ve své strašidelné sérii s adaptací jednoho z nejklasičtějších hororových děl, románu Frankenstein od anglické spisovatelky Mary Shelleyové. Jak je patrné z hudebních ukázek, jaké divadlo zveřejnilo na svém YouTube kanálu, tentokrát z hudebního hlediska vsadí hlavně na syntézu metalu a elektroniky.

Příběh vypráví o šíleném pokusu doktora Viktora Frankensteina, který oživí ohyzdné monstrum s lidskými city. Dílo z devatenáctého století se zaobírá otázkou stvoření a nechalo se do určité míry inspirovat antickou mytologií. Znepokojující příběh se těší velké oblibě dodnes, a to také díky jeho mnoha filmovým podobám. Nejznámějším představitelem Frankensteinova monstra je britský herec Boris Karloff, jenž se ve své roli poprvé objevil na plátně v roce 1931.

TVŮRČÍ TÝM

Hudba: Milan Steigerwald; libreto: Pavla Forest; režie: Roman Štolpa; choreografie: Irina Andreeva; asistentka; režie: Eva Petrášková; scénografie: Pavla Forest; kostýmy: Lucie Konopíková; grafika, projekce: Michaela Fišerová, Tereza Doležalová; sound engineer: Richard Scheufler Jr.; jevištní mistryně: Jana Eichlerová; media relations: Tomáš Kopečný; Jiří Štraub, inspicient: Luboš Vayhel.


ZATÍM ZNÁME OBSAZENÍ

Uvedené obsazení je orientační a bez záruky. Pořadatel si vyhrazuje právo obsazení ze zdravotních či jiných obdobně závažných důvodů kdykoliv změnit. 

Viktor Dyk, Honza Toužimský, Žántí, Pavla Forest, Gabriela Jiráčková, Honza Tláskal, Petr Opava a další.