VIDEOKLIP: RockOpera Praha představuje vrcholnou skladbu z Anny Kareniny, oživuje také kapelu King Size

01.02.2022

Zakladatelé RockOpery Praha Milan Steigerwald a Pavla Forest opět oživují svoji kultovní kapelu King Size a přicházejí s novým videoklipem ke skladbě Vlak. Ten mimochodem potvrzuje, že skupina bude se známým holešovickým divadlem pod jednou střechou. Singl totiž vyšel pod hlavičkou RockOpery Praha i King Size.

"V King Size hrají ti samí muzikanti jako v kapele RockOpery Praha. Skupina předcházela vzniku našeho divadla, některé skladby z jejího repertoáru se navíc objevují v naší rockové opeře Romeo & Julie. S Milanem Steigerwaldem chceme dostat k lidem naši novou i starší tvorbu, máme ji stále moc rádi. To je důvod, proč jsme King Size vzkřísili," říká libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest.

Skladbou Vlak vrcholí rocková opera Anna Karenina, kterou Steigerwald s Forest napsali na motivy slavného románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Divadlo operu znovu uvede 17. února, do letních prázdnin přitom půjde o jediné představení Anny Kareniny.

Hlavní událostí sezóny je však divadelní premiéra rockové opery Maria Madonna, která vypráví život Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie a je plánována na 29. března. V hlavních rolích se představí Pavla Forest, Jan Tláskal, Jiří Zonyga, Jan Toužimský a další.