V RockOpeře to začíná „hučet“. Divadlo se chystá na hororový live stream

14.05.2021
Foto: Martin Paldus
Foto: Martin Paldus

RockOpera Praha se připravuje na další ze série živých streamů. V sobotu 22. května chce odehrát celou koncertní verzi Vymítače, jedné z jejích nejúspěšnějších a zároveň nejtvrdších oper. Přenos začne ve 20 hodin a jde o již čtvrtý z velkého jeviště divadla. Tentokrát se ho ovšem diváci dočkají poprvé prostřednictvím YouTube. Aby jim nic neuniklo, mohou se mezi čekající uživatele přidat už teď, a to zde: 

"Kamil Střihavka se už intenzivně připravuje, stejně jako zbytek souboru. V RockOpeře to začíná hučet, všichni se těší," říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest s tím, že v rámci přenosu se mimo ní a Kamila Střihavky v titulní roli diváci dočkají také Žántí, Jana Tláskala a dalších.

Minulé streamy slavily u fanoušků velký úspěch. Divadlu zaslali dobročinné dary celkem ve výši zhruba 90 tisíc korun. Ačkoliv rozvolňování již otevřelo kultuře malé možnosti, RockOpera Praha stále nemůže navzdory vládním opatřením odehrát standardní představení. Příznivcům tedy nadále nabízí alespoň přímé přenosy, v jejichž rámci ji mohou lidé podpořit zasláním libovolné částky na účet spolku RockOpery Praha z. s.: 218895425/0600.

Divadlo své streamy připomíná také vlogy na YouTube. Ten poslední pochází z prvního přenosu a zachycuje rozhovor moderátora Jiřího Štrauba s podporovatelem RockOpery Praha Martinem Nejedlým ze Společnosti Richarda Wagnera Praha.

Záznamy celých živých streamů: