RockOpera Praha začne sezónu s Vymítačem. V lednu do ní zavítali Ladislav Křížek a Petr Janda

22.01.2024
Jiří Rain, Petr Janda a Ladislav Křížek. Foto: Markéta Kolínská
Jiří Rain, Petr Janda a Ladislav Křížek. Foto: Markéta Kolínská

Divadelní premiéra adaptace severských mýtů Ragnarock či začátek sezóny s hororovým Vymítačem. RockOpera Praha se v únoru znovu otevře svým fanouškům. I tentokrát na ně čekají stálice souboru jako Kamil Střihavka, Jan Toužimský nebo Jiří Zonyga. Divadlo ale přijalo do svých řad další zajímavé jméno. George Rain z kapely Sebastien se divákům představil už na Silvestra. V lednu navíc v RockOpeře Praha natáčel videoklip společně s legendami tuzemské hudební scény – s Ladislavem Křížkem a Petrem Jandou.

RockOpera Praha už za chvíli skončí s krátkou novoroční pauzou a 1. února se znovu otevře divákům. Letošní sezónu začne s hororovým Vymítačem.

Skladba Pláč z rockové opery Vymítač:

"Jde o jeden z našich nejúspěšnějších titulů. Máme radost, že můžeme začít sezónu zrovna s ním. Těšit se můžete na Žántí, Jana Toužimského, Jana Tláskala, growlující Magdalénu Tempírovou v roli démona a na Kamila Střihavku v titulní roli," zve výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Bitva o krásnou ženu

Střihavka, Toužimský i Tláskal se dále představí také ve velkolepé Tróje. Rocková opera o nejslavnějším válečném konfliktu světa, který vznikl kvůli krásné ženě, se na jeviště vrací už 10. března. Divadlo s tímto titulem také vyjede do Ostravy. V sobotu 16. března ho zahraje ho v tamější Multifunkční aule Gong.

V prostorách ale bude bavit návštěvníky už den předtím. Na 15. března tam naplánovala reprízu své adaptace jednoho z nejslavnějších hororových románů všech dob – Frankensteina.

Silvestrovská koncertní premiéra Ragnarocku objektivem Libora Nedvídka:

Nejzásadnější bude Ragnarock

Nejzásadnější událost jara ale bude divadelní premiéra nové rockové opery Ragnarock, která se odehraje ve středu 24. dubna. Koncertní premiéru divadlo uvedlo už při silvestrovských oslavách. Příběh inspirovaný severskými mýty a legendami sklízel nadšené ohlasy.

Při jarním uvedení se navíc fanoušci dočkají rozšířeného obsazení. K rockové opeře se připojí Kamil Střihavka a Jan Toužimský. V hlavní roli se pak stejně jako na Silvestra představí Martin Sluka. Dále vystoupí například Jiří Zonyga, Hana Kosnovská, Zuzana Dovalová, Pavla Forest, Maru Steigerwald, Jan Tláskal nebo Petr Opava. 

V roli Ódina se bude s Kamilem Střihavkou alternovat nový přírůstek souboru Jiří Rain, známý například z kapely Sebastien nebo díky svému působení v legendárním ostravském Citronu.

Rain, Křížek a Janda

Díky Rainovi a jeho kapele Sebastien navíc divadlo v lednu zase na chvíli ožilo. Ve společnosti velkých jmen tuzemského rocku Petra Jandy a Ladislava Křížka tam totiž natáčeli videoklip k předělávce jednoho z hitů kapely Olympic Slzy tvý mámy.

Reportáž TV Prima o natáčení videoklipu s Ladislavem Křížkem a Petrem Jandou v RockOpeře Praha:

"Bylo to velmi příjemné setkání. Je vidět, že skladby skupiny Olympic stále oslovují také mladší generaci hudebníků. Dojalo to i samotného Petra Jandu," řekla o setkání Pavla Forest.

Fanoušci RockOpery Praha budou mít nejbližší možnost vidět Jiřího Raina na prknech divadla už 14. února při repríze Romea & Julie, kde ztvární Vévodu.

Z natáčení videoklipu Slzy tvý mámy:

Foto: Markéta Kolínská