RockOpera Praha přesouvá Bardo Thödol kvůli koronaviru, karanténa se však divadlu vyhnula

29.10.2021

Onemocnění covid-19 již zasáhlo také herce z RockOpery Praha. Dva účinkující, kteří se jí čerstvě nakazili, se však stihli otestovat včas, díky čemuž koronavirus nerozšířili po souboru a divadlo se nemuselo uzavřít do karantény. Ovšem vzhledem k tomu, že nakažení hrají důležité role v symfonicko-rockové opeře Bardo Thödol, museli výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest a umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald přesunout představení Barda ze 3. listopadu na 3. březen následujícího roku.

"Velice nás tato změna mrzí, zejména když jsme museli kvůli pandemii loni a letos změnit termíny tolika představením. Doufáme ale, že se naši herci uzdraví a že se v březnu na Bardu Thödol uvidíme i s diváky, kteří se 3. listopadu z jakýchkoliv důvodů nemohli dostavit, přestože by operu moc rádi viděli," řekla Pavla Forest s tím, že již zakoupené vstupenky na 3. listopad zůstávají v platnosti i na březnovou reprízu.

Letos je to již podruhé, kdy divadlo 3. listopadu Bardo neuvede. Loni ho vynechalo kvůli lockdownu, který RockOperu uzavřel na několik měsíců. Tvůrci se nicméně snaží na Dušičky hrát toto dílo záměrně, kvůli vhodné tématice. Opera totiž vznikla částečně na motivy Tibetské knihy mrtvých. Symboliku však má i termín 3. března 2022. Ten den se totiž slaví tibetský Nový rok LOSAR 2149, mužský rok vodního tygra.