RockOpera Praha: Miroslava Časarová rozjela vlastní YouTube pořad, Milan Steigerwald točí klip

27.08.2021

RockOpera Praha rozjela na YouTube nový pořad RockCast, v němž operní pěvkyně Miroslava Časarová dělá rozhovory s dalšími hvězdami divadla. V prvním díle přivítala výkonnou ředitelku, libretistku a zpěvačku Pavlu Forest. 

Jak Pavla vzpomíná na své hudební začátky, nebo na nahrávání zatím poslední desky RockOpery Praha Anna Karenina? To se diváci dozví v epizodě s názvem Zpěv nám pomáhá zvládat vlastní život. V dalším dílu pak Miroslava vyzpovídá hvězdného Kamila Střihavku.

Ačkoliv RockOpera Praha v současnosti propaguje především své aktuální album Anna Karenina, připomíná i další desky, které vydal její label Steepforest. Patří mezi ně i sólová nahrávka jednoho ze zakladatelů divadla, skladatele a klavíristy Milana Steigerwalda Kapky deště. Dvorní režisér RockOpery Praha Nikita Dovzhenko, který stojí i za oceňovaným videoklipem k písni Pláč z hororového Vymítače, v současnosti připravuje videoklip k jedné z Milanových instrumentálních skladeb, jež v sobě míchají vlivy klasické a ambientní hudby.

Ve středu 1. září se navíc RockOpera Praha znovu podívá pod širé nebe, vystoupí totiž s Pavlou Forest na Letní scéně Vyšehrad v rámci akce Koncert rocku, kde zahrají i Lešek Semelka s kapelou S.L.S., Petr Kutheil, Ivan Hlas a Leona Šenková. Vstupenky mohou zájemci kupovat zde