RockOpera chystá klipové žně. Režírovat bude i Jan Toužimský

25.07.2023
Foto: Nikita Dovzhenko
Foto: Nikita Dovzhenko

Klipové žně. Tak přezdívá RockOpera Praha letošním prázdninám. Během nich totiž natočí hned dva videoklipy. Režie jednoho z nich se navíc zhostí také zpěvák Jan Toužimský.

RockOpera Praha natočí během léta rovnou dva videoklipy. Oba se navíc budou vztahovat k nejnovější rockové opeře Milana Steigerwalda a Pavly Forest Lilith: Matka démonů. První video vznikne k písni Každej chce bejt krásnej. Jeho režie se ujme zpěvák a dlouholetý člen souboru RockOpery Praha Jan Toužimský.

"Jan Toužimský, který píseň nazpíval, se bude ve videoklipu postupně měnit v ďábla. Mimo režie se ujme i kamery. K natáčení chce použít také dron. Na výsledek se velmi těšíme. Jan je je neobyčejný multitalent a zároveň perfekcionista," říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Postupnou Janovu proměnu v ďábla pomůže ztvárnit maskérka Kateřina Egemová. Svícení se ujme Vojtěch Řehák. "Fanoušci se mohou těšit i na moderní tance v podání krásných tanečnic. Choreografii si vzala na starost Zuzana Dovalová," dodává Forest.

Pavla Forest a Jan Toužimský. Foto: Nikita Dovzhenko
Pavla Forest a Jan Toužimský. Foto: Nikita Dovzhenko

DUET PAVLY FOREST A KAMILA STŘIHAVKY

Další videoklip pak vznikne k písni Eva. Jedná se o duet Pavly Forest a Kamila Střihavky a režírovat ho bude Nikita Dovzhenko, který se podílel například i na oceňovaném videoklipu RockOpery Praha k písni Pláč.

"Skladbou Eva začíná druhá polovina opery Lilith: Matka démonů. Ráda bych připomněla, že fanoušci mohou vidět Kamila Střihavku a Jana Toužimského spolu nejen při našich představeních. Kamil si totiž Jana pozval do dalšího dílu svého pořadu Ikony Kamila Střihavky, který natáčí pro Českou televizi," dodává Forest.

Nejbližší repríza opery Lilith: Matka démonů je naplánovaná na 19. říjen. Vstupenky mohou lidé kupovat už nyní.

Foto: Nikita Dvozhenko