Prosinec se v RockOpeře Praha ponese hlavně ve znamení antiky

03.12.2019

Grafika: Michaela Fišerová

RockOpera Praha vstupuje do posledního měsíce roku 2019 s bohatým programem. Ve středu 4. prosince například před reprízou metalové opery 7 proti Thébám čeká návštěvníky ve foyer divadla mikulášská nadílka, jíž se zúčastní také zpěvák a herec Petr Opava jako Mikuláš, herečka, režisérka a choreografka Irina Andreeva v kostýmu čerta a herečka Alexandra Šerá jako anděl. V pátek 13. prosince se potom na holešovickou scénu vrací Faust s Jiřím Zonygou a Viktorem Dykem v hlavních rolích a 15. prosince diváci zhlédnou mimořádně v neděli odpoledne Antigonu.

Rok potom RockOpera Praha završí 31. prosince silvestrovskou koncertní premiérou rockové opery Trója, už čtvrté části antické série, kterou začala v roce 2006 Antigona. V hlavních rolích nejnovějšího díla se představí Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Jan Tláskal, Daniela Gildenlöw Langrová a Pavla Forest.

"Trója představuje pro Kamila Střihavku stěžejní téma. Ztvární v ní krále Agamemnóna, tedy svoji první velkou zápornou roli v RockOpeře Praha," říká libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest.

"Vytvářím pro Tróju něco mezi hudbou pouště a metalem. Baví mě kombinování etna a tvrdé muziky," popisuje skladatel, klávesista a umělecký ředitel Milan Steigerwald.

Divadlo navíc zveřejnilo termíny představení na příští rok. Fanoušci tedy mohou věnovat svým blízkým k Vánocům vstupenky, anebo, nejsou-li si jisti, jaký termín či titul by obdarovaným vyhovoval, dárkové poukazy