Osm set diváků. RockOpera Praha téměř vyprodala vstupenky na nedělní Tróju

08.03.2024
Foto: Libor Nedvídek
Foto: Libor Nedvídek

Skoro vyprodáno. Tak to v současnosti vypadá s reprízou rockové opery Trója, naplánovanou na 10. březen. RockOpera Praha ji odehraje před téměř osmi sty návštěvníky a další už nyní láká na podzimní představení.

Repríza rockové opery Trója, která se koná v neděli 10. března v 16 hodin, je už téměř vyprodaná. Zbývá jen posledních pár míst.

"Máme obrovskou radost, že je o naši operu tak velký zájem. Vypadá to, že nadcházející představení odehrajeme před zhruba osmi sty lidmi zaplněným sálem, což je pro nás vždy velká satisfakce a důkaz, že to, co děláme, má smysl," řekla Pavla Forest, výkonná ředitelka, zpěvačka, libretistka a spoluautorka Tróji, na níž pracovala společně s klávesistou, uměleckým ředitelem a skladatelem Milanem Steigerwaldem.

Forest dále dodala, že pokud by na někoho lístky nezbyly, může si už nyní k návštěvě vybrat některou z podzimních repríz Tróji. Ty se odehrají 5. a 6. října.

Foto: Libor Nedvídek
Foto: Libor Nedvídek

"Na našem webu www.rockopera.cz/program je k dispozici program až do konce roku. S Trójou se navíc už v sobotu 16. března podíváme do ostravské Multifunkční auly Gong," upozornila Forest.

VELKOLEPÉ SOUBOJE PŘÍMO NA JEVIŠTI

Rocková opera vypráví o nejslavnějším válečném konfliktu světa, který vznikl kvůli krásné ženě. Diváci se v představení mohou těšit například na Jiřího Zonygu v roli krále Agamemnóna, stálici divadelního souboru Danielu Gildenlöw Langrovou, Jana Tláskala nebo Pavlu Forest.

Režie se ujal fenomén fyzického divadla Irina Andreeva. Ta se společně se Zuzanou Dovalovou a Jakubem Švecem zhostila i choreografie. Nebudou chybět ani velkolepé souboje přímo na jevišti. Diváci se dočkají také akrobatických kousků a ohnivé show. Na dramaturgii se podílel také zpěvák Kamil Střihavka.

RockOpera Praha s tímto titulem rozšířila svoji antickou sérii, do níž spadá také dějově uzavřená trilogie rockových oper Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona.