Nejnabitější sezóna historie RockOpery Praha začíná Trójou

29.08.2020

Foto: Soňa Šerá

RockOpeře Praha vrcholí zkoušky na zahájení nejnabitější sezóny její historie. Divadlo diváky poprvé po prázdninách přivítá už 1. a 2. září, a to rovnou s premiérami očekávané rockové opery Trója. Ta se měla původně odehrát v březnu, ovšem koronavirová krize přinutila RockOperu Praha představení přesunout.

Návštěvníci se mohou těšit na napínavý dobrodružný příběh, ohromující sbory v podání Rockové akademie, nápaditou výpravu a samozřejmě i na stálice souboru, mezi něž patří Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Daniela Gildenlöw Langrová, Honza Tláskal, Pavla Forest, Petr Opava, Helena Kubelková a další. Jako speciální host vystoupí světová operní hvězda Eva Urbanová.

AUTOGRAMIÁDA

Po premiérách navíc dojde ke křtu vinylu Best Of RockOpera Vol. 1. Svůj kus si pak budou moct fanoušci nechat při autogramiádě ve foyer podepsat kapelou, která je zvěčněná na přebalu. 

S Trójou navazuje RockOpera Praha na své už klasické, antikou inspirované tituly, tedy na Antigonu, Oidipa Tyrana a 7 proti Thébám.

"Postavu zlého krále Agamemnóna ztvární Kamil Střihavka, pro kterého Trója představuje stěžejní téma. Zároveň se jedná o jeho první velkou zápornou roli v RockOpeře Praha," říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest, která v Tróje ztvárňuje věštkyni Kassandru.

"Nevycházeli jsme z žádné doposud známé filmové či literární adaptace. Zajímala nás jen pověst, na jejímž základě jsme zpracovali zcela nový scénář," líčí Forest.

"Vytvořil jsem pro Tróju něco mezi hudbou pouště a metalem. Baví mě kombinování etna a tvrdé muziky," dodává umělecký ředitel, skladatel a klávesista Milan Steigerwald.

Režie opery o svárech mezi antickými bohyněmi a také mezi nápadníky překrásné Heleny, které vyústí ve válečný konflikt, se ujala Irina Andreeva, známá i díky svému působení ve fenomenálním Teatr Novogo Fronta. RockOpera Praha navíc do spolupráce zapojila i skupinu scénického a historického šermu Burdýři, jíž příznivci divadla mohli vidět už v dřívějších operách nebo v oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč.