Když ne v Lucerně, tak doma! RockOpera Praha přizve na jeviště rekordní počet hostů. Online zahraje celou Annu Kareninu

22.04.2021

RockOpera Praha tentokrát při živém streamu nevsadí jen na výběr hitů, ale rovnou na koncertní verzi celé rockové opery. Divadlo přehraje od začátku do konce své dílo Anna Karenina. Přenos budou moct lidé sledovat 24. dubna od 19 hodin prostřednictvím facebookových stránek divadla.

Při nadcházejícím koncertu se představí zatím nejvyšší počet pěveckých hostů, které RockOpera Praha přizvala na hlavní jeviště v rámci přímého přenosu. Fanoušci se tak mohou mimo libretistky, zpěvačky, výkonné ředitelky a spoluzakladatelky divadla Pavly Forest těšit také na Jiřího Zonygu, Jana Tláskala, Žántí, Viktora Dyka a Petra Opavu. "Chceme si zase přehrát celou operu od začátku až do konce. Milujeme vyprávění velkých příběhů. To je jeden z hlavních důvodů existence RockOpery Praha," říká Pavla Forest.

Divadlo vybralo pro živý stream Annu Kareninu především z toho důvodu, že v současnosti k této rockové opeře dokončuje studiovou desku. Vystoupení zároveň spadá do oslav patnácti let RockOpery Praha. Stejně jako při minulých streamech, i tentokrát dostanou fanoušci možnost zasílat divadlu dobrovolné vstupné, a to na účet spolku RockOpery Praha z. s.: 218895425/0600. "Při minulých živých streamech se nám podařilo vybrat téměř šedesát tisíc korun. Moc děkujeme našim fanouškům, že s námi drží i v nejtěžších chvílích a pomáhají, co mohou," dodává Forest.

RockOpera Praha si zároveň přímým přenosem vynahrazuje zrušený koncert v pražské Lucerně. Ten se měl konat v neděli 25. dubna a v jeho rámci mělo divadlo zahrát pro živé publikum svoji operu Vymítač. Akce se připravovala ve spolupráci s projektem Cesta ze tmy, jehož cílem bylo obnovit kulturní akce s předpokladem, že všichni přítomní by na nich disponovali ten den pořízeným negativním PCR testem. Ten byl také součástí vstupenky. Týden před začátkem akce ovšem ministerstvo zdravotnictví informovalo, že se akce konat nebude.