Kamil Střihavka jako Guru: RockOpera Praha oslaví dušičky s Knihou mrtvých

31.10.2023
Kamil Střihavka / Foto: Lukáš Jindra
Kamil Střihavka / Foto: Lukáš Jindra

RockOpera Praha nezapomíná na dušičky ani letos. V neděli 5. listopadu uvede symfonicko-rockovou Knihu mrtvých: Bardo Thödol s Kamilem Střihavkou. Mystické dílo dává nahlédnout do posmrtného života za zvuků moderní vážné hudby a metalu a za doprovodu mimořádně náročných tanečních výkonů.

RockOpera Praha uctí památku zesnulých také letos, a to v neděli 5. listopadu v 16 hodin se symfonicko-rockovou operou Milana Steigerwalda a Pavly Forest Kniha mrtvých: Bardo Thödol. Dílo vychází ze starší opery Bardo Thödol, inspirované Tibetskou knihou mrtvých a prací Carla Gustava Junga Duše moderního člověka. Premiéru mělo loni. Také tentokrát se v roli Gurua představí Kamil Střihavka.

Návštěvníci se mimo něj mohou těšit také na Jana Toužimského, Pavlu Forest, Viktora Dyka, operní pěvkyni Miroslavu Časarovou nebo Petra Opavu. Bardo Thödol ovšem nenabídne jen velké hlasy, opera v první řadě slibuje mimořádně náročné výkony herců z oblasti pohybového divadla.

V hlavní, němé roli se představí tanečník Matěj Kohout. Vystoupí také další "pohybáři" a akrobaté, které mohou fanoušci RockOpery Praha vídat na holešovickém jevišti pravidelně, a to Irina Andreeva, Zuzana Dovalová, Michaela Hradecká, Michael Bartizal, Sofia Pekaryk, Petr Novák či Viktor Artner.

Foto: Libor Nedvídek
Foto: Libor Nedvídek

"V Knize mrtvých si klademe otázku: Co nás čeká před novým zrozením? Sledujeme příběh horolezce, který zahyne při výstupu na horu. Poté vidíme jeho posmrtnou pouť, jíž doprovází symfonická a metalová hudba, mystická atmosféra a jak radostné, tak temné výjevy. Diváci se mohou těšit na obří loutky i speciální efekty přímo na jevišti," říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.