Jesse Cook v RockOpeře

12.03.2024

Na pražské zastávce svého evropského turné, ve čtvrtek 23. května 2024, vás Jesse se svou kapelou přenese do míst, kde jste ještě nikdy nebyli. Jesse Cook absolvoval klasickou kytaru na Royal Conservatory of Music. Jesse kombinuje prvky flamenca a jazzu a na svých koncertech po celém světě prozkoumává kořeny flamenca, právě zde si vytvořil a neustále rozvíjí svůj podpis. Sjednocení světové hudby.

Jesse Cook vydal již deset žánrově rozdílných alb. "Rád hledám společný základ pro různé hudební tradice, prostor, kde se hudba z celého světa může spojit v jeden celek, místo, kde se moderní tóny mohou mísit se starodávnými. Rostoucí nacionalismus dneška radši naše rozdíly zneužívá, než aby je oslavoval. Vracíme se k budování zdí a já tohle nechci!" vysvětluje Jesse Cook. 

Jesse procestoval celý svět, aby našel tóny, se kterými se ztotožňuje. Narodil se v Paříži kanadským rodičům. Rodina se odstěhovala do jižní Francie, kde za 100 dolarů koupili malý dům z 16. století. "Bylo to jako vstoupit do středověku," vzpomíná Jesse. "Všechno to přišlo, když se k mým uším dostala alba Paca de Lucia, Al Di Meoly nebo Johna McLaucghina. Byl jsem podmaněn naprostou virtuositou a svobodou, kdy lidé mohli hrát cokoliv a vytvářet tak prostor mezi jazzem a flamencem." pokračuje.
www.jessecook.com