FOTOREPORT: Divadlo se na chvíli opět rozeznělo! RockOpera Praha hrála za sklem kolemjdoucím

01.03.2021

Foto: Soňa Šerá

RockOpera Praha se připojila k iniciativě, v jejímž rámci umělci vystupují ve výlohách a hrají pro lidi na ulici. Ve čtvrtek 11. února 2021 se ve foyer divadla sešli Miloš Kočí, Magdaléna Tempírová, Viktorie Surmøvá, Petr Kutheil, Milan Steigerwald a další, aby zahráli kolemjdoucím za prosklenými dveřmi.

"Když nemůžeme hrát tak, jak jsme zvyklí, vystoupíme alespoň ve výloze. Představení nám velmi chybí. Tohle je alespoň malá záplata na to, jak jsme s pár výjimkami po celý rok stále potichu," říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest s tím, že divadlo by chtělo událost zopakovat při nejbližší možné příležitosti.

Kolemjdoucí si mohli v holešovické tržnici poslechnout skladby od Boba Marleyho, AC/DC, Lady Gaga a samozřejmě i písně z repertoáru RockOpery Praha.

K nápadu vystupování ve výlohách se připojila řada umělců už v lednu. Akce měla upozornit na zavřené obchody a oslabenou kulturu.

Divadlo v současnosti ovšem láká hlavně na nový videoklip ke skladbě Trója bájná, v níž zpívají Pavla Forest a operní pěvkyně Eva Urbanová. Video režíroval Nikita Dovzhenko, který se podílel i na oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč.

Fanoušci se již také brzy dočkají studiového dvojalba k rockové opeře Anna Karenina.