Cesta bájného hrdiny: Jak se Oidipus chystá na divadelní prkna

12.11.2021

Cesta od zkoušek až k představení. Přesně takhle zachycuje rockovou operu Oidipus Tyranus nový díl vlogu RockOpery Praha Na prkně, na který se můžete podívat níže.

RockOpera Praha titul uvede v neděli 14. listopadu v 16 hodin. V hlavních rolích se představí Jan Toužimský, Jan Tláskal, Viktor Dyk, Pavla Forest a další stálice divadla.

Stejně jako Antigona i Oidipus Tyranus je zpracován na základě předlohy antického dramatika Sofokla. V tomto případě se jedná o dílo Král Oidipus, které časově předchází událostem v Antigoně. Hlavní postavou je otec hrdinky první opery, který se snaží vyhnout svému strašnému osudu. Delfské věštírny mu předurčily, že zabije svého otce a bude obcovat se svojí matkou. Po potyčce na cestě z Delf tedy utíká od své dosavadní rodiny do města Théby, kde si posléze vezme ovdovělou královnu a stane se jeho vládcem. Ve městě ovšem propukne mor a obyvatelé se snaží přijít na to, kdo nebo co je prokletím, které přivolalo tuto strašnou epidemii. Oidipus se přesvědčuje, jak je těžké změnit svůj osud.