Antigona

3. díl antického cyklu

Rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest na téma generační vzpoury a lásky doslova až za hrob podle Sofoklovy antické tragédie.

Děj operyObsazení a tvůrčí týmFotogalerieHudbaVideoTajemství celoživotního zážitkuTermíny a vstupenky RockOpera SHOP

Koncertní premiéra: 20. prosince 2006 v Kongresovém centru Praha
Divadelní premiéra, 1. nastudování: 19. září 2008 v Divadle v Dlouhé
Divadelní premiéra, 2. nastudování: 26. října 2010 v RockOpeře Praha

Antigona, nejdéle hraná česká rocková opera, nadchla již 15 tisíc diváků!

První koncertní uvedení Antigony proběhlo v roce 2006, tedy před osmi lety. Nyní zakotvila v RockOpeře Praha, prvním divadle pro rockery, a vedle ní byly uvedeny další dvě dějově navazující opery Oidipus Tyranus (1. díl cyklu) a 7 proti Thébám (2. díl cyklu).

Antigonou za uplynulých osm let prošla řada pěveckých osobností, jako Eva Urbanová, Jan Toužimský (Arakain), Vlasta Horváth, Marka Rybin (Gaia Mesiah), Bára Zemanová, Viktor Dyk, Martin Zeller (Cocotte Minute), Tomáš Hájíček (Krucipüsk) a mnoho dalších, jež vyprávěli nadčasový antický příběh pomocí textů Pavly Forest. Zpěváky vždy doprovázela fenomenální a kvalitní rocková kapela, která udávala rytmus celého vystoupení a vyprávěla děj hudbou Milana Steigerwalda. Mezi stálice této špičkové kapely patří otec a syn Richard a Richard Scheuflerovi (baskytara a bicí), skvělí kytaristé Jan Peš a David Pavlík, a v neposlední řadě autor opery Milan Steigerwald za klávesami.

Dnes RockOpera Praha uvádí Antigonu v plnohodnotném divadelním nastudování pod božskou režií Romana Štolpy, který skvěle zpracoval příběh lidí a bohů, příběh generační vzpoury a lásky doslova až za hrob, příběh o střetu státní moci s vyššími morálními principy, v souladu s rockovým zpracováním. Kapelu jsme však nezavřeli do orchestřiště, očaruje vás přímo z pódia - díky tomu si představení stále nese atmosféru rockového koncertu. Jako první v Česku tedy nabízíme divadlo pro rockery - živě a nahlas! Kromě hudebního a divadelního zážitku vás čeká zpestření v podobě světlené show, nového cirkusu - fireshow a akrobacie.

Neváhejte a vyražte na Antigonu, časem prověřenou kvalitu, právě teď.