Slavný milostný trojúhelník: Anna Karenina znovu dojme diváky. RockOpera streamuje dvojalbum i desky King Size

23.10.2023
King Size. Foto: Nikita Dovzhenko
King Size. Foto: Nikita Dovzhenko

Anna Karenina v motorkářském klubu. RockOpera Praha pojala slavný román Lva Nikolajeviče Tolstého po svém. Představení mohou diváci navštívit už 26. října. Na jeviště se s Annou Kareninou navíc vrátí oblíbená jména souboru jako Pavla Forest, Jan Toužimský, Žántí, Viktor Dyk, Jiří Zonyga, Petr Opava a další. Ti také nazpívali stejnojmenné dvojalbum, které je nyní nově dostupné na streamovacích službách. Společně s ním si lidé mohou poslechnout online i desky King Size, kapely zakladatelů divadla.

Jeden z nejslavnějších příběhů o milostném trojúhelníku se vrací do RockOpery Praha. Divadlo ve čtvrtek 26. října uvede svébytnou adaptaci románu Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina. Tvůrci Milan Steigerwald a Pavla Forest zasadili děj do prostředí motorkářského klubu. Repríza zároveň oslaví to, že dvojalbum k rockové opeře si fanoušci mohou nově poslechnout na streamovacích službách jako Spotify, Apple Music nebo Deezer.

"Fyzický nosič má samozřejmě své kouzlo a přidanou hodnotu. Poslouchat hudbu z CD a přitom si v rukou prohlížet krásně zpracovaný booklet je nenahraditelné. To může překonat pouze vinyl. Jsme ale také rádi, že naše hudba může díky streamovacím službám provázet naše příznivce kdykoliv a kdekoliv, kde budou mít přístup k internetu," řekla výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

KING SIZE A ROCKOPERA V JEDNOM

Ta zároveň upozorňuje, že na streamu přibyla i alba Romeo & Julie a Poslední Mohykán z města, tedy nahrávky skupiny King Size, kterou Forest a Steigerwald založili v osmdesátých letech. Skladby kapely jsou dnes již pevnou součástí repertoáru divadla. Proto je posluchači naleznou na streamovacích platformách pod hlavičkou RockOpera Praha společně s Annou Kareninou, Faustem či Antigonou.

"Obě desky jsou digitálně dostupné v lehce pozměněných verzích. Písně King Size mají stále velkou oblibu. Bez této kapely by RockOpera Praha nikdy nevznikla. Vzhledem k tomu, že naši dřívější tvorbu máme rádi jak my, tak návštěvníci divadla, činnost kapely jsme nedávno obnovili. Můžete se těšit i na živá vystoupení," dodala Forest.

O tom, jak moc jsou King Size s RockOperou spjati, svědčil i singl Vlak. Ten sice završuje celou rockovou operu Anna Karenina, ale vyšel pod hlavičkou RockOpera Praha/King Size. "V kapele totiž hraje stejná sestava hudebníků jako při našich standardních divadelních představeních. Vlak navíc zařazujeme i do samostatných koncertů King Size," vysvětlila ředitelka.

RockOpera Praha dokončovala album Anna Karenina v době pandemie. Během karantény měla dostatek času věnovat se studiové práci. Na desce posluchači uslyší hlasy Pavly Forest, Jana Toužimského, Viktora Dyka, Žántí, Jiřího Zonygy, Petra Opavy a dalších. Na ta samá jména se navíc mohou těšit i návštěvníci říjnové reprízy.

Kapela King Size. Foto: Nikita Dovzhenko