Hororová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o ohyzdném monstru s lidskými city. Koncertní premiéra 31. 12. 2018, Divadelní premiéra 10. 4. 2019 v RockOpeře Praha.

ABOUT

RockOpera Praha pokračuje ve své strašidelné sérii s adaptací jednoho z nejklasičtějších hororových děl, románu Frankenstein od anglické spisovatelky Mary Shelleyové. Jak je patrné z hudebních ukázek, jaké divadlo zveřejnilo na svém YouTube kanálu, tentokrát z hudebního hlediska vsadí hlavně na syntézu metalu a elektroniky.

Příběh vypráví o šíleném pokusu doktora Viktora Frankensteina, který oživí ohyzdné monstrum s lidskými city. Dílo z devatenáctého století se zaobírá otázkou stvoření a nechalo se do určité míry inspirovat antickou mytologií. Znepokojující příběh se těší velké oblibě dodnes, a to také díky jeho mnoha filmovým podobám. Nejznámějším představitelem Frankensteinova monstra je britský herec Boris Karloff, jenž se ve své roli poprvé objevil na plátně v roce 1931.

TVŮRČÍ TÝM

Hudba: Milan Steigerwald, libreto: Pavla Forest, režie: Roman Štolpa, choreografie: Irina Andreeva, asistentka režie: Eva Petrášková, scénografie: Pavla Forest, kostýmy: Lucie Konopíková, grafika, projekce: Michaela Fišerová, Tereza Doležalová, sound engineer: Richard Scheufler Jr., symfonické aranžmá: Daniel Wunsch, lighting design: Michal Slunečko, jevištní mistryně: Jana Eichlerová, media relations: Tomáš Kopečný, Jiří Štraub, inspicient: Luboš Vayhel

CAST

Monstrum, Zloděj: Viktor Dyk, Viktor Frankenstein: Jan Toužimský, Elizabeth: Žántí, Služebná Justýna: Pavla Forest, Student Clerval: Honza Tláskal, Profesor Krempe: Petr Opava, Snacha slepce: Helena Kubelková, Syn slepce: Salvi Salvatore, Oživlá zombie Barbie: Magdaléna Tempírová, Lid: Sbor rockové akademie (pod vedením Michaely Květenské), Oživlé Barbie: Marie Kobrlová, Olesya Danelová, Michal Nagy, Matěj Kohout


GALLERY

PHOTO: MARTIN PALDUS